Gdzie znaleźć treningi piłki nożnej dla dzieci? Poznaj miejsca wspierające sportowy rozwój twojego dziecka!

Gdzie znaleźć odpowiednie treningi piłki nożnej dla dzieci?

W czym sport pomoże Twojemu dziecku?

Jak właściwie rozładować energię przedszkolaka?

 

treningi piłki nożnej dla dzieci
treningi piłki nożnej dla dzieci

Twoje dziecko jest pełne energii i wciąż nie może znaleźć dobrego sposobu, aby dać jej ujście? A może martwisz się tym, że jest zbyt nieśmiałe i niewiele czasu spędza z rówieśnikami? Idealnym rozwiązaniem w obydwu przypadkach jest sport.

Każde dziecko jest inne, a rodzice borykają się z przeróżnymi problemami związanymi z jego zachowaniem. Spora część kilkulatków to istne wulkany energii. Prawdziwym wyzwaniem jest wymyślenie zajęcia, które zajmie je na dłuższy czas, zainteresuje, a jednocześnie pozwoli tę energię rozładować. Z drugiej strony są też maluchy bardziej nieśmiałe, które nie do końca odnajdują się w grupie. Warto spróbować je do tego zachęcić i sprawić, żeby polubiły wspólne zajęcia z innymi dziećmi. Dzięki temu otworzą się i staną się bardziej śmiałe. W obu przypadkach pomocne może się okazać zapisanie dziecka na zajęcia sportowe.

Jak pomoże dziecku aktywność fizyczna?

zajęcia sportowe dla dzieci
Pozytywny wpływ zajęć sportowych. Energia, dobre samopoczucie, prawidłowy rozwój.

Niezwykle trudno jest wybrać taki rodzaj aktywności fizycznej, który będzie pozytywnie stymulować rozwój każdego dziecka. Ważne, aby maluszki nie odczuwały potrzeby rywalizacji i konieczności odnoszenia sukcesów, ponieważ będzie to u nich wywoływać strach i zdenerwowanie. Sport musi im się kojarzyć przede wszystkim z zabawą, poprzez którą będą się uczyć nowych rzeczy i rozwijać swoje ciała np. mogą to być treningi piłki nożnej dla dzieci. Tego typu dobrze dopasowane zajęcia zapewnią dziecku prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny. Dzięki temu w przyszłości uniknie takich dolegliwości jak skolioza kręgosłupa, nadciśnienie czy otyłość. W zdrowy sposób wykorzysta przepełniającą je energię. Sport pomaga bowiem rozładować jej nadmiar. Pozwala również wyzbyć się negatywnych emocji. Przedszkolaki, które mają problem ze skupieniem na czymś uwagi, nauczą się koncentrować, słuchając poleceń trenera. Magdalena Piekarska, znana szpadzistka, twierdzi, że dzięki tego typu aktywności najmłodsi uczą się dyscypliny, pracy zespołowej i pokonywania przeszkód (źródło: https://www.pg.com/pl_PL/news_views/PandGMamom.shtml). Dzieci stają się bardziej wytrwałe, odpowiedzialne, systematyczne, umieją radzić sobie z porażkami. Sport zespołowy może się więc okazać niezwykle przydatny również dla nieśmiałych dzieci. Profesor Artur Mamcarz, kardiolog, przypomina również, że w trakcie wysiłku fizycznego organizm uwalnia endorfiny, czyli hormony szczęścia, niezwykle pozytywnie wpływające na nasze samopoczucie. Sprawniejsze staje się zarówno ciało, jak i umysł, układ nerwowy i hormonalny. Treningi piłki nożnej dla dzieci zawierają wszystkie wyżej wspomniane elementy, co gwarantuje pozytywne efekty.

Jak odpowiedzialnie wybrać miejsce do treningu?

Jest jednak jeden istotny warunek: małe dzieci muszą oswajać się ze sportem poprzez zabawę. Jeśli zostaną zmuszone do rywalizacji, będzie im się on kojarzyć negatywnie. Z kolei jeśli będą uczestniczyć w zajęciach początkowo nastawionych głównie na rozrywkę, a później coraz bardziej na trening, zrozumieją, że aktywność fizyczna to doskonały sposób na spędzenie czasu. Oswoją się z działaniem w grupie, nabiorą dystansu. Wspierane i chwalone przez rodziców, będą miały ogromną motywację do działania.

Miejscem, które spełnia wszystkie powyższe wymagania, jest szkółka piłkarska Football Kids. Oferujemy urozmaicone treningi piłki nożnej dla dzieci. Są one w pełni dostosowane do wieku, a tym samym do predyspozycji dzieci. W przypadku najmłodszych stawiamy głównie na zabawę. Uczestniczą w zajęciach z rodzicami, którzy objaśniają im polecenia trenera. Może to być niezwykle pomocne dla dzieci nieśmiałych, ponieważ dzięki temu konfrontują się z grupą stopniowo. Poza tym maluchy biorą również udział w zajęciach ogólnorozwojowych i koordynacyjnych, dzięki którym dbamy o ich prawidłowy rozwój i zdrowie. W przypadku starszych dzieci coraz bardziej stawia się na trening i aspekty techniczne gry w piłkę nożną. W czasie zajęć dzieci dodatkowo poznają angielskie słówka związane z futbolem. Przedszkolak w trakcie takiego treningu na pewno sensownie spożytkuje przepełniającą go energię.

zajęcia dla przedszkolaka z trenerem
Zajęcia piłkarskie pod okiem trenera

W Polsce istnieje już prawie 40 oddziałów szkółki Football Kids, gdzie prowadzi się treningi piłki nożnej dla dzieci. Kilkulatkom gwarantuje to nieograniczony dostęp do treningów na wysokim poziomie.
Co ważne, zajęcia piłkarskie dla dzieci prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów. Ponadto odbywają się one pod opieką psychologa.

Należy pamiętać, że dla dziecka ważne jest również to, aby poświęcać mu dostateczną uwagę. Zajęcia w małych grupach gwarantują, że trener znajdzie czas dla każdego. Ponadto nieśmiałe dzieci nie muszą od razu konfrontować się z dużą liczbą rówieśników, tak jak będzie to miało miejsce np. gdy pójdą do szkoły. W niewielkich grupach ośmielą się łatwiej i szybciej, dzięki czemu pójście do szkoły stanie się dla nich zdecydowanie mniejszym wyzwaniem.

Niezależnie od tego, jaka jest natura dziecka, aktywność fizyczna na pewno wyjdzie mu na zdrowie. Sprawi, że pozbędzie się nadmiaru energii, spędzi radośnie czas z rówieśnikami, nauczy się nowych rzeczy. Jednocześnie wszystko to będzie dla niego świetną zabawą. Warto zainwestować w rozwój swojej pociechy, w przyszłości bowiem będzie ona dzięki temu świadomą, zdrową osobą, która z pasją odda się kontynuacji wpojonych w dzieciństwie nawyków. Przy tym wszystkim należy jednak pamiętać, aby wybierać odpowiedzialnie treningi piłki nożnej dla dzieci.