Grupy

Szkółki piłkarskie Football Kids posiadają trzy grupy wiekowe:

Jest to najmłodsza i zarazem najbardziej wymagająca grupa wiekowa w szkółce. W zajęciach mogą uczestniczyć również rodzice lub opiekunowie, którzy pełnią funkcję trenera personalnego. Trening opiera się głównie o zabawę z ćwiczeniami korekcyjnymi. Elementem dodatkowym jest realizowanie planu szkolenia piłkarskiego i nauka podstawowych słów związanych z piłką nożną w języku angielskim. Całe zajęcia trwają około 45 minut. W tym czasie trener realizuje następujący podział zajęć: 40% gry i zabawy ruchowe, 15% nauka techniki piłkarskiej, 20% zajęcia ogólnorozwojowe i koordynacyjne, 15% nauka języka angielskiego, 10% relaks i organizacja.

4 i 5 latki „Starszaki”

„Starszaki” to dzieci które poświęcają coraz więcej czasu na elementy techniczne związane z piłką nożną. W tej grupie nie będą już uczestniczyć czynnie rodzice, lecz w uzasadnionych wypadkach rodzic będzie mógł przebywać i pomagać swojemu dziecku podczas aklimatyzacji z grupą. Zajęcia trwają około 60 minut. Podczas treningu utrwalamy nawyki nabyte w poprzedniej grupie oraz nabywane będą nowe zachowania. Zaczynamy wprowadzać uproszczone wersje małych meczów. W czasie zajęć trener realizuje następujący podział: 30% gry i zabawy ruchowe, 25% nauka techniki piłkarskiej, 10% małe mecze, 10% nauka języka angielskiego, 15% zajęcia ogólnorozwojowe i koordynacyjne, 10% relaks i organizacja.

6-7 latki „Starszaki +”

W tej grupie wiekowej będą uczestniczą sześciolatki oraz niektóre pięciolatki, które zostaną polecone przez trenera do najstarszej grupy. Najstarsza grupa wiekowa szkolona jest w celu przekazania ich w pełni umiejętnych do dalszego szkolenia w innym klubie piłkarskim znajdującym się w mieście. Zajęcia trwają około 60 minut. Na życzenie rodziców dzieci mogą uczęszczać dwa razy w tygodniu na zajęciach. Podczas treningu utrwalamy nawyki nabyte w poprzedniej grupie oraz nabywane będą nowe zachowania. Dzieci coraz więcej czasu poświęcają na naukę techniki i gry w piłkę. W czasie zajęć trener realizuje następujący podział: 20% gry i zabawy ruchowe, 35% nauka techniki piłkarskiej, 15% małe mecze, 10% nauka języka angielskiego, 10% zajęcia ogólnorozwojowe i koordynacyjne, 10% relaks i organizacja.